Wizytówka Google    Facebook    YouTube    Twitter    Certyfikat    Zamów kontakt    RODO    Cookies    OK! Dzwonię!    X
TO JEST OPOWIEŚĆ BYŁEGO DŁUŻNIKA

Wychodzenie na prostą, co i jak:)

Historia prawdziwa!
-----------------------------
 
Do trudnej sytuacji materialnej dochodzi depresja, czasami – niestety – kończąca się samobójstwem. Żeby temu zapobiec potrzebny jest inny specjalista – psycholog lub psychiatra.
A co byście Państwo powiedzieli na to, że jest miejsce, kancelaria, gdzie zespół specjalistów zadba o oddłużenie, zwalczenie depresji, przywrócenie godności i człowieczeństwa...?


Pójdziesz siedzieć!

Autor: Artur Kubanik
-----------------------------
 
Wokół zadłużonych, kredytów, pożyczek krąży wiele mitów. Do nich należy mit, że „za długi nie idzie się siedzieć”. Owszem powszechna publika wie, że mega przekrętasy jak ci z Amber Gold lub GetBeck, którzy naciągnęli ludzi na wiele miliardów złotych (więc mają dług) są aresztowani lub już osądzeni w więzieniu. Ale „zwykły”, „szary” człowiek, który z tych czy innych, mniej lub bardziej uzasadnionych powodów - popadł w długi? Owszem – znowu – powszechna jest wiedza, że windykatorzy i komornicy mogą utrudnić a nawet zniszczyć życie osoby, która życiowo zmuszona albo z lekkomyślności popadła w długi. 

Ale czy np. pożyczając w para-banku 2500 zł i nie mogąc tego spłacić może z tego tytułu trafić do więzienia? Czy za minimalną obecnie pensję – można trafić za kratki? 


Rozczaruję wszystkich tkwiących w słodkiej nieświadomości. TAK – MOŻE!


Strusizm!

Autor: Artur Kubanik
-----------------------------
Zadłużeni, którzy nie mają żadnych perspektyw spłaty, zapadają na wiele chorób. Prawdziwych albo wyimaginowanych. Rodzaj choroby nie ma znaczenia – wszystkie jednakowo bolą, a raczej bolą coraz bardziej. Te prawdziwe jak np. depresja wyniszczają całkowicie organizm aż do myśli samobójczych włącznie. Pozorne choroby – wbrew logice są równie groźne. A przynajmniej ich konsekwencje. 
Do jednych z najpopularniejszych chorób mentalnych należy STRUSIZM.

Dekalog dla niefrasobliwych finansowo

Autor: Artur Kubanik
----------------------------- 

W kraju szaleje nie tylko covid-19, ale też epidemia zadłużania się. Zresztą często jedno z drugim się wiąże. Według Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor Polacy są zadłużeni na 79,8 mld złotych. Zobowiązania nieopłacone terminowo ma już ponad 2,83 mln osób. Szacuje się, że 2 mln Polaków nie ma szans na wyjście z długów. Dla tych, którzy mają to szczęście, że nie są zadłużeni niech poniższy DEKALOG będzie przestrogą. Ale myślę, że nieszczęśnikom z długami też się może przydać.

Gramy do końca!

Autor: Artur Kubanik
-----------------------------
Ludzie obarczeni długami zwykle są w kiepskim stanie psychicznym. Sama mieszanka wstydu, upokorzenia i poczucia winy jest zabójcza. Jeżeli do tego dochodzi nękanie telefoniczne, mejlowe, smsowe przez wierzycieli, nie mówiąc już o domowych wizytach windykatorów – to mamy do czynienia z piętnem zaszczucia. 
Szukaj