Wojciech Jakub Król - doradca prawny z dwunastoletnim doświadczeniem korporacyjnym m.in. w PZU Życie S.A. i AXA Życie, doradzał takim klientom jak m.in.: Bank BPH S.A., Kancelaria Prezydenta R.P., PLL Lot S.A., P.G.N.i.G. S.A. 
Specjalista z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego. Od 11 lat właściciel i osoba zarządzająca w Kancelarii ENTA. Od 6 lat zajmuje się szczególnie pomocą Małym i Średnim Przedsiębiorcom w zakresie Restrukturyzacji i Sanacji. 
Twórca innowacyjnych narzędzi Prawnej Obrony Przedsiębiorcy przez hybrydowe połączenie pracy kilku specjalistów różnych branż w celu uzyskania oddłużenia. 

Prawna obrona przedsiębiorców

  • U części przedsiębiorców, powstały pierwsze opóźnienia w terminowym spłacaniu zobowiązań, u innych wcześniejsze opóźnienia przerodziły się już w zadłużenie egzekwowane przez tak zwaną windykację wewnętrzną lub komornika. 

  • Znane powszechnie metody oddłużania wykorzystujemy lepiej i skuteczniej a jako przykład możemy podać naszego klienta, u którego zadłużenie w wysokości 225 000 zł, jako kwoty wymaganej przez wierzyciela obniżyliśmy do kwoty 112 000 zł. 

  • Aby stwierdzić, czy i w jakim zakresie umowa jest niekorzystna dla przedsiębiorcy, czy i w jakiej kwocie nastąpiło niewłaściwe naliczenie długu, stwierdzić możemy dopiero po zapoznaniu się z właściwą umową. Analiza wszystkich przypadków w Kancelarii Enta jest zawsze darmowa.
Poluzowanie gospodarki po wielomiesięcznym zamknięciu budzi u przedsiębiorców wielkie nadzieje, ale i jednocześnie ogromne obawy. Mimo pozornego zamrożenia wielu sektorów gospodarki oraz niektórych czynności prawnych, kondycja finansowa zdecydowanej większości przedsiębiorców pogorszyła się. U części przedsiębiorców, mimo działania kilku tarcz antykryzysowych, powstały pierwsze opóźnienia w terminowym spłacaniu zobowiązań, u innych wcześniejsze opóźnienia przerodziły się już w zadłużenie egzekwowane przez tak zwaną windykację wewnętrzną (Windykacja wewnętrzna: https://enta.com.pl/windykacja-wewnetrzna-co-moze-czego-nie-moze) lub komornika. Bez względu na stan i wysokość aktualnych zobowiązań Kancelaria ENTA uruchamia program prawnej obrony przedsiębiorców, którego głównym celem jest maksymalne oddłużenie przedsiębiorcy w celu przywrócenia jemu płynności finansowej.

Jak bronimy?

Działanie Kancelarii Enta opiera się na doświadczeniu specjalistów z kilku dziedzin. Doświadczenie prawnika, syndyka, rewidenta oraz notariusza, wsparte doświadczeniem przedsiębiorców, między innymi z branży hotelarskiej i gastronomicznej, a także sektora MSP, powoduje że wykorzystywane przez nas metody oddłużania, mediacji, restrukturyzacji czy sanacji, dają efekt w postaci ponadprzeciętnej skuteczności. Wieloletnie doświadczenie w tym obszarze powoduje, że znane powszechnie metody oddłużania wykorzystujemy lepiej i skuteczniej. Jako przykład możemy podać naszego klienta z ostatniego tygodnia, u którego zadłużenie w wysokości 225 000 zł, jako kwoty wymaganej przez wierzyciela obniżyliśmy do kwoty 112 000 zł. Ponadto, zmusiliśmy wierzyciela w postępowaniu sądowym, aby zaliczył wpłatę prowizji w kwocie 95 tysięcy złotych jaką spłatę zadłużenia kapitałowego. tym samym dzięki staraniom Kancelarii Enta z zadłużenia w wysokości 225 000 zł nasz klient będzie musiał zapłacić jeszcze jedynie około 1500 zł. Tylko w tej jednej konkretnej sprawie, nasz klient dzięki prawnej obronie przedsiębiorcy został oddłużony o kwotę ponad 100 000 zł, co stanowi obniżenie zadłużenia o ponad 50%. szczegółowy opis tego konkretnego oddłużenia przedstawimy w kolejnym felietonie.

Co trzeba zrobić?

Każdy przedsiębiorca dla bezpiecznego rozwoju swojej działalności musi podpisywać liczne umowy, na przykład umowy gospodarcze, handlowe, bankowe. Niestety, większość tych umów podpisywana jest bez czytania zawartych w nich warunków. Najlepiej dokonywać tak zwanej konwalidacji umów ( czyli naprawy), jeszcze przed pojawieniem się sporu. Wówczas naprawa takiej umowy jest najłatwiejsza i najtańsza. Na kolejnych etapach trwania umów, zwłaszcza po pojawieniu się sporu, któremu często towarzyszy zadłużenie, należy stosować inne metody prawnej obrony przedsiębiorcy, na przykład postępowanie sądowe w odpowiednim zakresie. Aby stwierdzić czy i w jakim zakresie umowa jest niekorzystna dla przedsiębiorcy, czy i w jakiej kwocie nastąpiło niewłaściwe naliczenie długu, stwierdzić możemy dopiero po zapoznaniu się z właściwą umową. Analiza wszystkich przypadków w Kancelarii Enta jest zawsze darmowa. Wszelkie koszty naliczamy dopiero po dokładnym poznaniu sprawy. Dlatego zawsze warto skonsultować się z Kancelarią Enta, przekazać do wglądu skan przedmiotowej umowy, aby dokładnie dowiedzieć się, jak możemy pomóc w konkretnej sytuacji, o ile klient może obniżyć swoje zobowiązania, w jakiej cenie i terminie może uzyskać naszą pomoc. 
Napisz do nas maila, wypełnij formularz kontaktowy na naszej stronie lub zadzwoń do nas w celu omówienia, jak możemy pomóc w konkretnej sytuacji. Nasza kancelaria specjalizuje się w Prawnej Obronie Przedsiębiorców szczególnie takich branż jak Hotele, Pensjonaty, Restauracje. Wspólnymi siłami dążymy do maksymalnego oddłużenia. 

Więcej...
Pierwsza konsultacja w ramach Prawnej Obrony Przedsiębiorcy 
w Kancelarii ENTA w okresie trwania zagrożenia zamrożeniem gospodarki jest darmowa.
Napisz do nas, wypełnij formularz kontaktowy 
albo zadzwoń.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Jak wyłączyć? Kliknij tutaj
Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.